Vesmíre, co sis pro mě na čtvrtek nachystal?

Čtvrtek 22.9., den, kdy okolo 16.00 podzimní rovnodennost, byl pro mě čtvrtkem jak vystřiženým z mého oblíbeného seriálu How I met your mother. Zejména mi čtvrtek připomněl díl 2×15 Lucky Penny. A „náhodou“ začal den čtvrtek 22. 9. poblíž místa, kam jsem se za 20 hodin vrátil pro novou zkušenost.

Kam byste šli, kdybyste věděli, že máte jít do podniku s názvem Café bar u Lucerny? Předpokládám, že řeknete do Vodičkové (kde je Lucerna), kam jsme se vydali i s dalšími čtyřmi trenéry po teambuildingu, za kamarádkou, která na rok odlétá k protinožcům. Byla středa 21.9. a my jsme hledali na mapě, že Café bar u Lucerny je na rohu Rybné a Masné, tedy nedaleko od Náměstí Republiky. Půlnoc se přehoupla, když jsme z toho podniku pokračovali dále a šli jsme krátce po půlnoci okolo místa, kde jsem se shodou okolností ocitl 20 hodin poté na tzv. Speeddatingu nebo-li rychlém rande, které jsem znal pouze z amerických filmů. A jak jsem se tam objevil?

Ráno mělo začít přípravou na zastupitelstvo, na kterém jsem si připravoval výstupy vzhledem k plánovanému programu. Dostal jsem i pozvánku na večerní meditaci, kterou jsem však s díky odmítl, neboť jsem očekával, že zastupitelstvo bude dlouhé. Po obědě jsem se tedy vydal směrem ke KC Zahrada, kde zastupitelstvo probíhá.

A zde začal sled momentů, které mě dovedly ve čtvrtek 22.9. na místo, kde jsem ráno netušil, že budu, a získám kontakt na pět neznámých dívek. Prvním z těch momentů bylo rozhodnutí, zda pojedu autobusem či metrem, nakonec jsem se rozhodl pro metro, kdyby tomu tak nebylo, tento článek nevznikl. Na Chodově jsem vylezl špatným výstupem a vyšel na druhé straně ulice, než jsem chtěl. Zvažoval jsem, že se vrátím, ale nakonec jsem se rozhodl jít dál. Uviděl jsem paní, jak rozdává letáčky, většinou si je neberu, a nejinak tomu bylo i tentokrát v první okamžik. Nakonec jsem se však zarazil a letáček si vzal. Ptal jsem se paní, o co se jedná, sdělila mi, že to tam je vše napsané, ať si to přečtu. Po bližším prozkoumání směrem na zastupitelstvo jsem zjistil, že se jedná o tzv. Rychlorande. Kdybych však vylezl správným východem, jak jsem původně chtěl, žádný článek by nevznikl a já bych nezažil zkušenost, která mě obohatila.

Při vstupu do KC Zahrada jsem si primárně dělal přípravu na zastupitelstvo. Došla však naše úžasná Renča a zapovídali jsme se právě o Speeddatingu. Z letáčku jsem se dočetl, že se s protějškem diskutuje 4 minuty a jde se k dalšímu stolečku. Jen tak pro zajímavost jsme si to vyzkoušeli a moc se u toho nasmáli a zjistili, že to vůbec není krátká doba, jak se může zdát. Zvědavost stoupala. Cca ve 14:15 bylo oznámeno, že zastupitelstvo končí, neboť se neschválil program. Odjeli jsme tedy na Háje, kde jsem se podíval na stránky http://www.randemotyl.cz/cs/rychle-rande/. Zjistil jsem, že jedno sezení se koná ten den ve 20:00. Při bližším průzkumu to bylo vysloveně pro moji věkovou kategorii. Zvědavost začal stoupat a s ní přišla i touha zažít zkušenost, kterou vidím ve filmech. Koukal jsem tedy na přihlášku a uviděl OBSAZENO. Začal jsem dělat něco jiného a po chvíli se opět podíval. Zjistil jsem, že jsem se poprvé překoukl, bylo tam napsáno ŽENY OBSAZENO. Místo pro muže tedy ještě bylo. Rozhodnutí bylo téměř okamžité, začalo mi rychleji bušit srdce a poslal přihlášku. Přišel mi vzápětí email s potvrzením a udělenou přezdívkou ICEMAN. Místo setkání bylo nedaleko Café baru u Lucerny :-).

Samotná akce trvala asi dvě hodiny. Celkem bylo 13 žen a cca 8 mužů, s tím, že toto složení je spíše výjimečné, neboť většinou bývá více mužů (což mě překvapilo). S vyhlídkou od pořadatelky, abychom byli kreativní, jsem se pustil do konverzace. Cink, jdeme dál, první uteklo rychle :-). Takhle to šlo dál a dál, s některými slečnami se povídalo plynule, někde konverzace trochu vázla. Na závěr jsem měl za úkol zakroužkovat dámy, které se mi líbily a pokud by i ony zakroužkovaly mě, přijde mi emailem kontakt na slečny. Ze 13 jsem zakroužkoval 6, z toho 5 z nich zakroužkovalo mě. A tak jsem kromě velké zkušenosti – prožít to na vlastní kůži je opravdu zážitek – odešel i s pěti kontakty.

Nic z toho by se ale nestalo, kdyby nenastaly výše zmíněné okamžiky. Je kolikrát s podivem, na jakých detailech závisí, jak se v každé chvíli rozhodujeme, a kam nás naše rozhodnutí vede. Jak je napsáno v knížce o leadershipu Služebník, kterou všem vřele doporučuji, v životě MUSÍME udělat dvě věci. Zemřít a rozhodnout se. A i to, že nebudeme dělat nic, je naše rozhodnutí. Ve čtvrtek 22.9. jsem se rozhodl konat rychle a spontánně, což ke mně moc nesedí :-), dostal jsem však díky tomu, mimo svou zónu komfortu, zkušenost do života.

Doporučuji pro zájemce, aby se podívali na díl How I met your mother Lucky Penny. Celý díl je v podstatě o tom, kam vedou jednotlivá rozhodnutí, a jak se následně mění běh událostí.

Reklamy

1 komentář: „Vesmíre, co sis pro mě na čtvrtek nachystal?

  1. Páni, rychlorande, muselo to být zajímavé 🙂 Já popravdě nikdy nic takového nezkusila, a nevím, jestli bych do toho šla. Přece jenom se dost bojím chodit mezi cizí lidi, v metru je mi vysloveně nepříjemně. Ale na druhou taková zkušenost je k nezaplacení 🙂 Moc hezký článek!!

    To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s