Pan zastupitel Stárek (TOP 09) napadá v Klíči regulérnost dotací pro fotbal na Hájích

V Klíči číslo 9/2016 je uveden článek zastupitele Jana Stárka, předsedy klubu TOP 09 na P11, s nadpisem: Kontroverzní předseda sportovní komise Michal Horník konečně odvolán. V tomto článku napadá pan Stárek částku peněz na dotacích, kterou Háje dostaly ve druhém kole roku 2015. Z textu mi vyplývá, že ji považuje za nadměrnou. Viní za to Michala Horníka, který má však v zastupitelstvu i měl ve sportovní komisi jediný hlas, a v podstatě se tak staví proti svému radnímu za sport, panu Lepšovi, který dotace radě MČ P11 navrhl 2.6.2015 celé radě, a na zastupitelstvu 11.6. se odsouhlasily v nezměněné podobě.Článek v Klíči v elektronické podobě naleznete zde: Klíč 9/2016, je na straně 26 vlevo jako poslední článek. Vystřihl jsem ho i do obrázku.

starkuv-clanek-o-michalovi

V mé reakci se zaměřím zejména na toto tvrzení z prvního odstavce:

Jakožto zastupitel za Štylerovo a Kosovo Hnutí pro Prahu 11 byl po volbách v roce 2014 jmenován do sportovní komise, což se hned v roce 2015 projevilo v absolutně největším podílu na sportovních dotacích pro kluby spojené v chobotnici sportovních organizací okolo TJ Háje, kde Michal Horník aktivně působí.

Pan Stárek je v Jihoměstské Majetkové hlavním představitelem divize sportu, viz zde: JMM divize sportu. Považuji ho za jednoho z lidí ze sportu na P11, který by se měl v problematice sportu pohybovat a rozumět ji a nepsat nepravdy v oficiálním periodiku, které se rozesílá celému Jižnímu Městu.

Velkou nepravdou je, že Michal Horník působí aktivně v TJ Háje. Pan Stárek pokračuje v demagogii pana Mlejnského, který se na zastupitelstvech záměrně snaží zmást, že je situace okolo subjektů na Hájích nepřehledná. Přitom jediné dva subjekty, které žádaly za fotbal o dotace, jsou Háje-SOS,o.p.s. (děti 5-11) a FC Háje JM. (11 – dospělí, dotace jsou na mládež do 18 let). Toto by měl pan zastupitel Stárek vědět, stejně tak, že Michal Horník nepůsobí v TJ Háje, nýbrž právě ve dvou zmíněných subjektech. Mnoho fotbalových oddílů má oddělené přípravky od žáků a výše, např. Junior Teplice a FK Teplice.

Kdo navrhuje dotace?

Citace z článku se snaží poškodit jméno Michala Horníka. Ten, kdo se v oblasti dotací pohybuje, ví, že dotace předkládá zastupitelstvu rada. Zda přijme za své doporučení sportovní komise, která je poradním orgánem, je vysloveně na zvážení rady MČ, respektive odpovědného radního. Nicméně ve sportovní komisi nedoporučuje dotace jediný člověk, nýbrž každý člen sportovní komise. Celkové dotace pak schvaluje zastupitelstvo. Zde se můžete podívat na hlasování pana Stárka a kolegů z jeho strany, jak byly odsouhlaseny dotace, ve kterých je návrh na, slovy pana Stárka, největší podíl sportovních dotacích: Video hlasování o sportovních grantech. Pan Stárek hlasuje pro!

A o jaké, že se jedná sportovní dotace? Jsou veřejně k dispozici na stránkách MČ P11,Výběr dotací v rámci Grantového programu MČ Praha 11 na rok 2015 pro oblast sportu a tělovýchovy – II. kolo a přiložená tabulka s dotacemi: TabulkadotaciIprogram-IIkolo-SPORT.xlsx. Je zde vidět, že nejvyšší sportovní dotace dostal hájecký fotbal na základě své činnosti a nikoliv na základě politického rozhodnutí. Důkladně si také můžete prohlédnout provozní náklady na činnost, které mají fotbalisté Hájů výrazně nižší v porovnání s jinými kluby, i když dle mých informací neprovozují areál, stejně jako hájecký fotbal.

Abych byl fér, je potřeba zmínit, že náš hlavní sponzor, provozovatel areálu FK TJ Háje si jednou zažádal o mimořádnou dotaci na opravu budovy, která však byla na zastupitelstvu stažena, ač byla dle vyjádření provozovatele pana Jana Horníka podána správně.

Z věcích výše popsaných mi vyplývá nejednotnost i v rámci TOP 09, respektive pana Stárka vůči panu Lepšovi. Což mě udivuje, neboť dle fotek z kandidátní kampaně mi přijde, že pan Stárek je v přípravném týmu pana Lepše. Přitom zde veřejně napadá rozhodnutí předložené právě radním za sport panem Lepšem. Účelově a nepravdivě to však svádí na pana Horníka!!

Má pan Stárek problém s dětmi na Hájích?

Háje si vydobyly dotace pro činnost druhého nejpočetnějšího fotbalového klubu v Praze, které se udělují dle jasných kritérií, svou prací s dětmi. Háje jsou klubem zaměřeným na mládež, jeho cílem je vychovávat děti skrze sport k férovému jednání a vychovávat je do života a zajistit aktivní dětství. O tuto činnost se stará nyní přes 50 trenérů, počet členů stále stoupá. Činnost našeho klubu je oceňována statutem Krajského střediska mládeže. I PFS, kde jsme s Michalem Horníkem byli, aby svaz prošetřil, zda dostáváme adekvátní peníze, nám potvrdil, že dotace z MHMP dostáváme adekvátně na základě naší činnosti klubu. To, že tu činnost máme tak velkou, nám přineslo na dotacích největší podíl. S tím má asi pan Stárek problém. Vyzval jsem ho, v rámci jeho reakce na našem facebooku, aby se k nám přišel podívat. Vyzval jsem i ostatní zastupitele a radní, nepřišel nikdo.

Reakce pana Stárka na facebooku.JPG

Cítím výtah z článku pana Stárka jako útok na činnost Hájů a budu žádat oficiální omluvu v Klíči.

Tímto jsem však obsáhl pouze část článku, která je dle mého názoru nepravdivá. V nejbližších dnech se budu vyjadřovat i k další části. Tato, z mého pohledu, nepravda nemusí být v článku jediná. Jsem zvědavý, jak si pan Stárek tento článek obhájí. Jen věřím, že to bude brát jako mou reakci a nikoliv reakci Hájů, a že se to dětí vůbec nedotkne.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s