Info 1 ze zastupitelstva: Radní Urbánek na SK a radě navrhoval fotbalistům Hájů nulu

Dne 21.4. proběhlo zastupitelstvo Prahy 11. Na pořadu mimo jiné byly sportovní dotace za 1.pololetí. Radní Stanislav Urbánek (TOP 09) zde potvrdil, že navrhoval hájeckým fotbalistům na sportovní komisi a radě ve spolupráci s radním Lepšem nulu. Radou nakonec prošel návrh ze sportovní komise v nezměněné podobě.

Není tomu tak dávno, kdy proběhly poslední volby do zastupitelstva. Mnoho stran a lidí se zaštítilo změnou oproti době vlády pana Mlejnského. Jen, co se dostali do křesel a trochu se otrkali, začali pokračovat v některých věcech, které nedokončil bývalý pan starosta. Jednou z nich je minimální či žádná podpora, respektive snaha o maximální potíže Hájeckému fotbalu.

Jedním z takových je pan radní Urbánek (TOP 09). Zda je to ve spolupráci s panem Lepšem, radní za sport, nechť si každý odpoví sám. Zde je video z lednového zastupitelstva o činnosti radního Stanislava Urbánka: Video činnost v radě p. Urbánek

Samozřejmě to říká pan Urbánek s nadsázkou a já mu to věřím, protože jednou z jeho činností je poškodit fotbal na Hájích. To, že MČ P11 pokračuje v boji proti FK TJ Háje, jakožto dlouholetě největšímu sponzorovi hájeckého fotbalu, ačkoliv prohlašovala změnu, je bohužel realita.

FK TJ Háje se brání právní cestou. Celá záležitost je u právníků. Avšak pan radní Urbánek vykazuje krom činnosti pro MČ P11 i činnost v oblasti soudnictví, když tvrdí, že parkoviště Gregorova je v užívání protiprávně: Video Soudce Urbánek. Proč ten, který se dostal do čela radnice i díky kritice bývalého vedení v letech 2010 – 2014, pokračuje ve věcech nastolených panem Mlejnským a nesnaží se o před volbami slibovanou změnu, a navíc se staví do role soudce, ačkoliv je celá věc teprve v rukách právníků? Video Michal Horník upozorňuje radního Urbánka na právní situaci.

Následně pan Urbánek, řekl bych cíleně, zamotal hlavu všem, že neudělal chybu, a zamotal do sportovních dotací subjekt FK TJ Háje (dříve FC TJ Háje), který však o žádné dotace nežádal. O dotace žádaly subjekty FC Háje JM a Háje-SOS,o.p.s., tedy ty, které se starají o děti Jižního Města. To, proč jsou subjekty (FC Háje JM a FC TJ Háje) takto rozděleny je popsáno v bulletinu FC Háje, který byl vydán v roce 2005 při příležitosti 75. výročí založení klubu. Zde je matoucí video pana Urbánka: Radní Urbánek navrhuje FC TJ Háje nulu, FC TJ Háje nežádá o dotace.

Situaci zastupitelům vysvětlila paní radní Zdeňková, která dodala, že jak pan radní Urbánek, tak i pan radní Lepš, který za necelé dva roky ve své pozici neudělal ve své funkci radního pro sport téměř nic (viz programové prohlášení rady a neexistující koncepce sportu Programové prohlášení rady 2014 – 2018), navrhovali Hájům nulu a jak už jsem zmínil, o dotace si žádali fotbalisté Hájů, nikoliv provozovatel areálu FC TJ Háje. Oba radní za TOP 09 tak nechtěli dát cca 400 dětem Jižního Města ani korunu na podporu jejich sportování. Video radní Lepš a Urbánek navrhli dětem Hájů na podporu sportu nulu.

Vytahuji ze zápisu sportovní komise 3/2016: Předseda sportovní komise požaduje uvést do zápisu vyjádření Ing. Urbánka, který v návrhu částek pro FC Háje JM a Háje SOS o.p.s. nenavrhoval žádné finance s vyjádřením, že nebude těmto subjektům navrhovat finanční částky, dokud bude majetek MČ Praha 11 užíván tímto subjektem protiprávně. 

Na mou otázku, jaký majetek MČ P11 užívá subjekt FC Háje nebo Háje-SOS se nereagovalo: Video Jaký majetek P11 užívá FC Háje či Háje-SOS. Odpověď pana Urbánka asi překvapivá nebyla. Video reakce p. Urbánka. Nejsem zastupitel, který se může dostat k informacím z MČ P11 a beru to jako fakt, že mi pan Urbánek nechtěl odpovědět, jako občanu P11. Otázku jsem tedy opakoval a bylo mi přislíbeno, že dostanu odpověď písemně.Video Druhá výzva k odpovědi na p. Urbánka. Stejně tak mi bylo přislíbeno panem Lepšem, že dostanu písemně odpovědi na všechny otázky: Pan Lepš bude odpovídat písemně.

Slíbená mi byla však odpověď i na email, který jsem adresoval zastupitelům hnutí ANO dne 20.3.. Odpovězeno mi dle slov pana Prokopa mělo být do zastupitelstva konaného 21.4., avšak doteď mi žádná odpověď nepřišla. Opravdu chtějí nově vládnoucí strany změnu, kterou hlásaly před volbami 2014?

Email zastupitelům P11 hnutí ANO 2011 ze dne 20.3.2016:

Dobrý den zastupitelé za ANO,

reaguji na čtvrteční zastupitelstvo a zejména na slova paní doktorky Jeřábkové a pana radního Říčaře. Plně se ztotožňuji se slovy paní doktorky, která mluvila o přidělování dotací na základě počtu členů. Přijde mi to nejvíce spravedlivé. Po vystoupení pana Říčaře mi však přijde, že Vaše činy jsou trochu jiné, než slova, která vyřknete.

Částka v důvodové zprávě pro Duklu JM je při počtu 196 členů mládeže do 18 let totožná jako při počtu 278 členů klubu Háje-SOS. Potvrzuji, že jsem zaznamenal slova pana Lepše, že tam mohou být rozdílné provozní podmínky či něco takového, avšak by mne zajímalo, zda mohou být až tak rozdílné či zda jste nevěděli pořádně o čem hlasujete. Vaše hlasování nepotvrdilo slova paní doktorky Jeřábkové, se kterými se ztotožňuji, že nejvíce transparentní (jak pan Říčař řekl ve svém příspěvku, dříve jste nebyli a teď to chcete nastolit rovně všem) je rozdělovat na základě počtu členů.

Nerozporuji, zda Dukla JM měla či neměla dostat dotaci, rozporuji, v jaké výši oproti ostatním klubům. Svá tvrzení mám potvrzené materiály z veřejných zdrojů.

Zde se nabízí tři otázky. Jednalo se o to, že jste nebyli dostatečně informováni? Nebo se účelově navrhla částka v této výši, která rozporuje některá Vaše tvrzení? Třetí otázka, která by také měla zaznít: Mýlím se já?

Děkuji za odpověď.

Přeji pěknou neděli

Otmar Mansour

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s